530.000

Autor: Ján Miertuš | 8.1.2017 o 0:00 | (upravené 8.1.2017 o 15:02) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  482x

To je počet 'našich ľudí'. Tých, ktorí sa pred nami a za naše tvária dôležito a svojimi všemocnými pečiatkami a podpismi nám povoľujú, umožňujú, rozhodujú, nariaďujú, odporúčajú a janeviemeštečovšetko... 'štátny aparát'.

Vrátil som sa na Slovensko po 20-tich rokoch emigrácie. Tak sa mi zazdalo v tom už tiež dávnom 2007., že už sme štandardnou európskou demokraciou, a že návrat bude radosný a úspešný, mám vzdelanie a skúsenosti, rád ich uplatním na rodnej hrude. Ekonomickú stránku návratu som neriešil, pretože počas života v Taliansku som ekonomickú stránku života neriešil. Nemusel som sa otravovať počtami, plánovať, šetriť, rozhadzovať, 'mal dať a dávať'. Bol som vďaka Bohu od tejto pre mňa nevľúdnej činnosti (pre niektorých "vedy") oslobodený. Až tu, v srdci Starého (a stále menej vládzuceho) kontinentu som pochopil, že do zamestnania sa chodí zarábať peniaze. Predtým som chodil do práce, lebo som si to vybral, bavilo ma to a zdalo sa mi, že som aj druhým užitočný. Tu som si zapisoval odpracované hodiny a vypĺňal dochádzkové formuláre ("Dej blbci funkci, vymyslí lejstro."). Akékoľvek rozhodnutie som v cudzine prijímal slobodne, v očakávaní výsledku. Tu za mňa rozhodovali a rozhodujú vyššie uvedení. Tento relikt tisovsko-stalinovských ér nám aj naďalej valcuje sebaúctu a okrem nepredstaviteľne premrštenej ceny za hodnotu, ktorú ponúka, vyciciava pozitívnu energiu. A my si to uvedomujeme, ale ako vždy len skloníme hlavy a mykneme plecami... no a čo, že ten istý papier nesiem už na desiatu štátnu či verejnú ustanovizeň a v priebehu ďalších zbytočne premárnených 30 dní obdržím na výmenu en-tý zbytočný papier opatrený (zväčša červeným okrúhlym) razítkom. A zas a znova, donekonečna... a patrí sa zachovať nielen úctivo, nadšim prejaviť vďačnosť a aj ju prípadne oceniť. Ale veď ja platím normálne dane, je samozrejmosťou, že táto banánová republika mi za to poskytuje nejaké služby... nie! A ak sa mi nepáči, v mojej veci môže byť rozhodnuté negatívne, konanie môže byť prerušené alebo zastavené, vyššia inštancia rozhodne o mojom prípadnom dožadovaní sa nápravy "do" 60 dní, prípadne (údajne) napr. tzv. Správne právo nestanovuje lehotu vyjadrenia sa. A bez daného 'nihil obsta' poruším zákon a zaplatím (ako, veď ja som už daň zaplatil, aj správny poplatok, iba mimochodom x-tý krát za to isté) pokutu, budem riešený kompetentným orgánom a... asi by sa hodil ten Ficov obľúbený trest smrti... blá, blá, blá... takže buďme radi, že tých pár miliónov 'zamestnaných', tvoriacich aj nejaké hodnoty, musí živiť 'len' tohto zľahka cez pol milióna sivých kancelárskych krýs, lebo bez nich by sme boli načisto stratení. Ba naopak, vítajme napr. aktivitu p. Ministra pohrebníctva a vytvorenie ďalších v danom odbore nevyhnutných vyše 100 administratívnych pracovných miest! Presne toto sú tie krajšie zajtrajšky, tie vízie do budúcnosti!

...ako sa vyjadrila p. riaditeľka nemenovanej revúckej štátnej nemocnice: "Smer a vláda pracujú veľmi dobre!" (pardón, ale toto je schopná zo seba dostať jedna z etalónov 530.000 v roku 2015 tuším to bolo...). Pekne, len tak ďalej!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?